Logo strony
Logo strony
Sklepy otwarte w niedzielę

Sklepy otwarte w niedzielę a biznes franczyzowy
Opublikowano: 23 sierpnia 2022

Franczyza jest wygodną formą prowadzenia działalności gospodarczej. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiej opcji. Pozwala to na postawienie pierwszych kroków w biznesie bez konieczności posiadania dobrego pomysłu – wystarczą środki oraz chęci do podjęcia współpracy z firmą, która oferuje sprawdzony i przemyślany model biznesowy. Dobrym przykładem franczyzy jest wielki mały sklep, czyli znana wszystkim Żabka. Czy franczyza umożliwia prowadzenie sklepów otwartych w niedzielę?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Niejasności w polskim prawie

Zawirowania w polskim ustawodawstwie powodują dużą konsternację wśród Polaków. Tyczy się to nie tylko laików, lecz także specjalistów z dziedziny prawa. Dotyczy to również ludzi przedsiębiorczych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biznesie. Sklep czerpie zyski ze swoich klientów, dlatego jeden dzień w tygodniu mniej to potencjalna strata. Zwłaszcza że w ostatnim dniu tygodnia jesteśmy bardziej skorzy do robienia zakupów czy spędzania czasu na wolnym powietrzu z rodziną. Jak znaleźć sklep otwarty w niedzielę?

Sklepy otwarte w niedzielę – czy sklepy spożywcze mogą działać w niedzielę?

Dobrym rozwiązaniem na obejście prawa jest skorzystanie z możliwości franczyzy. Dzięki takiej umowie przedsiębiorcy mają możliwość prowadzenia sklepów otwartych w niedzielę bez obaw o konsekwencje. Warunkiem jest to, że w tym dniu za ladą musi stanąć właściciel biznesu lub osoba spokrewniona z nim. 

Czy Żabka jest otwarta w niedzielę?

Jakie sklepy są otwarte w niedzielę? Żabka jest jednym ze sklepów, który normalnie działa w niedzielę. Dzięki współpracy sieci z różnymi dostawcami oprócz artykułów spożywczych i pierwszej potrzeby znajdziemy tu także unikatowe napoje czy przekąski, które nie są dostępne w innych sklepach. Dodatkowo dzięki mini-zapleczu gastronomicznemu klienci mają okazję zamówić pyszną kawę czy kultowego hot-doga. Kolejnym atutem jest aplikacja przeznaczona dla klientów, w której można znaleźć niezwykle atrakcyjne oferty. Szczegółowe informacje na temat tego, jakie sklepy są otwarte w niedzielę, warto szukać na stronie internetowej poszczególnych marek.

Sklep otwarty w niedzielę – jak to działa?

Zakaz handlu w niedzielę to dla wielu Polaków absurd – ponad połowa społeczeństwa jest przeciwna tym obostrzeniom i domaga się, aby normalnością były sklepy czynne w niedzielę. Na szczęście istnieją pewne wyjątki od tej ustawy. Przed jej nowelizacją sklepy mogły działać, o ile były placówkami pocztowymi. Dzięki współpracy Żabki i firm kurierskich klienci zyskali możliwość nadawania i odbierania paczek w sklepie. Po nowelizacji ustawy, sklepy otwarte w niedzielę mogą być tylko pod warunkiem, że w te dni będą prowadzone przez franczyzobiorców lub ich rodziny. Warto zaznaczyć, że w przypadku Żabki, czyli sklepów czynnych w niedzielę, znaczna część sklepów działa właśnie na zasadzie franczyzy.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Beata Drzazga

Dlaczego polscy przedsiębiorcy boją się ekspa...

Beata Drzazga – mentorka biznesowa, założycielka i prezes...
Franczyza Żabka

Żabka – otwarcie krok po kroku...

Franczyza Żabka to popularna sieć sklepów, na którą postawiły tysiące...
Podatki dla małych firm

Podatki dla małych firm — 5 mitów podatkowych...

Ten artykuł opiera się na dwóch założeniach: 1) Je...
Likwidacja spółki handlowej

Likwidacja spółki handlowej – jak to zr...

Nieustanne zmiany przepisów powodują, że trudno mówić o stabilności i...