Logo strony
Logo strony
ADAMED SmartUP

Stypendium finansowe ADAMED SmartUP na dalszy rozwój naukowy
Opublikowano: 11 listopada 2021

Trwa rekrutacja do 8. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Mogą wziąć w nim udział nastolatkowie z całej Polski mający 14-19 lat, których interesują nauki ścisłe i przyrodnicze. O tym, jakie możliwości daje program i dlaczego warto spróbować swoich sił w rekrutacji, opowiedzą jego absolwenci. Bezpłatny webinar połączony z krótkim wykładem dotyczącym wirusologii odbędzie się 17 listopada o godz. 16:00.

Webinar to wydarzenie dla uczniów z całej Polski, którzy chcą lepiej poznać program ADAMED SmartUP. Poprowadzi go dwoje absolwentów 4. edycji programu – Maria Mikulska, dziś studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, i Piotr Lewandowski, który aktualnie studiuje na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Uczestnicy otwartego webinaru dowiedzą się, jak przystąpić do rekrutacji, jak wyglądają kolejne etapy programu i dlaczego warto podjąć wyzwanie ADAMED SmartUP. Dodatkowo będą mieli okazję uczestniczyć w krótkim wykładzie z zakresu wirusologii, który poprowadzi Piotr Lewandowski.

Webinar będzie dostępny dla zainteresowanych na platformie MS Teams. Aby wziąć w nim udział, należy skorzystać z linku: https://cutt.ly/WEBINAR-ABSOLWENCI.

Wydarzenie jest częścią tegorocznego Roadshow ADAMED SmartUP, czyli cyklu spotkań z uczniami szkół średnich w całej Polsce. W październiku Fundacja Adamed zorganizowała ich 13 w 5 województwach. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło 900 uczniów. Kolejne spotkania odbędą się też w listopadzie.

Podejmij wyzwanie ADAMED SmartUP

Aby wziąć udział w programie ADAMED SmartUP, trzeba zarejestrować się na stronie adamedsmartup.pl i zagrać w punktowaną grę online, która będzie otwarta do 15 stycznia 2022 r. W tegorocznej odsłonie rozgrywki na graczy czeka wycieczka szkolna do Instytutu Badań Jądrowych, tunel czasoprzestrzenny w nieczynnym reaktorze, a także spotkanie ze Stanisławem Lemem i naukowcami z różnych epok. Osoby, które najlepiej poradzą sobie z zadaniami i naukowymi łamigłówkami, a tym samym zdobędą najwięcej punktów, wiosną przyszłego roku zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne.

Następnie na podstawie wyników gry i rozmów 50 uczniów wybranych przez Radę Naukową programu weźmie udział w dwutygodniowym innowacyjnym obozie naukowym, który odbędzie się w lipcu 2022 r. W kolejnym etapie 10 uczestników obozu zdobędzie nagrodę główną, czyli indywidualny program konsultacji edukacyjnych. Po roku 3 z nich otrzyma stypendium finansowe.

Rozwiń swoje pasje

Letni innowacyjny obóz naukowy ADAMED SmartUP daje nastolatkom możliwość pogłębiania zainteresowań naukowych i spotkania rówieśników, którzy mają podobne pasje. Wykłady i zajęcia praktyczne odbywają się w czterech grupach tematycznych: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżynieria i robotyka oraz fizyka i nowe technologie. Ich uczestnicy mają okazję poznania m.in. podstaw szycia chirurgicznego, zasad działania silników odrzutowych czy zastosowania fotochemii w medycynie.

„Do udziału w programie ADAMED SmartUP zachęcamy wszystkich uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. To doskonała okazja, żeby pogłębić swoją wiedzę i lepiej poznać te obszary nauki, które nie są omawiane podczas lekcji w szkole. To również możliwość integracji ze społecznością najbardziej uzdolnionych młodych ludzi w Polsce” – mówi Martyna Strupczewska z Fundacji Adamed.

Do tej pory w siedmiu edycjach programu zarejestrowało się 50 tys. nastolatków. 350 uczniów uczestniczyło w innowacyjnym obozie naukowym. 70 z nich zostało laureatami nagrody głównej, a 18 otrzymało stypendium finansowe.

Źródło informacji: Program ADAMED SmartUP

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *