Logo strony
Logo strony
Tajemnicza choroba w Indiach

Tajemnicza choroba w Indiach – ponad 200 osób w szpitalu
Opublikowano: 8 grudnia 2020

Jak podaje na swoim portalu telewizja BBC, przynajmniej jedna osoba zmarła a ponad 200 trafiło do szpitala w indyjskim stanie Andhra Pradesh, leżącym na południowym wschodzie kraju. Pacjenci posiadali różne nasilenie objawów od nudności po utratę przytomności. Tajemnicza choroba w Indiach zanotowana została w mieście Eluru.

Tajemnicza choroba w Indiach pojawiła się w czasie, gdy kraj toczy walkę z koronawirusem COVID-19 – podkreśla BBC. Odnotowuje się tam drugą co do wielkości liczbę zachorowań na świecie a Andhra Pradesh jest najbardziej dotkniętym stanem.

Jednak zdaniem lekarzy, koronawirus nie jest przyczyną zachorowań. Wszyscy pacjenci uzyskali ujemne wyniki testów na COVID-19.

Tajemnicza choroba w Indiach – objawy

Głównym objawem są nudności. Dotyczy to głównie dzieci. Chorzy nagle zaczynają wymiotować. Wcześniej pojawia się pieczenie oczu. Niektórzy pacjenci przechodzą napady padaczki. Dochodzi też do utraty przytomności.

Wprawdzie jak dotąd kilkadziesiąt osób zostało wypisanych ze szpitala, jednak ponad 150 ciągle tam pozostaje. Lekarze próbują ustalić w tej chwili przyczynę pojawienia się niepokojących objawów. Testy krwi wykazały, że najprawdopodobniej przyczyną nie jest jakakolwiek infekcja. Niebezpieczne objawy mogą natomiast być spowodowana masowym zatruciem.

Opozycja krytykuje rząd za zaniedbania dotyczące higieny a w szczególności zaniedbania dotyczące jakości wody pitnej w stanie Andhra Pradesh. Opozycyjni politycy domagają się gruntownego zbadania przypadku.

Źródło: BBC

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Holter EKG

Holter EKG – co można dzięki niemu zdiagnozow...

Holter EKG, znany również jako monitorowanie ambulatoryjne EKG...
Indie i Rosja

Indie i Rosja prowadzą rozmowy w sprawie woln...

Jak podaje brytyjski „The Guardian”, Indie i Rosja prowadzą zaawansowa...
leczenie za granicą

Jak Polacy wybierają kraj na leczenie...

Kliniki w krajach, które uczyniły ze świadczenia wysokiej jakości usłu...
Sri Lanka

Sri Lanka – raj na Oceanie Indyjskim...

Sri Lanka jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnych wyjazd...