Logo strony
Logo strony
Totalna Biologia

Totalna Biologia – Ulecz przeszłość, a uleczysz samego siebie
Opublikowano: 23 maja 2022

Totalna Biologia zakłada, że jesteśmy owocem pokoleń, które żyły przed nami i że każda choroba, jaka nas dotyka, jest wynikiem uwięzionych w ciele (i nie tylko) emocji i traum.

Zadaniem terapeuty jest więc po prostu stawianie odpowiednich pytań, które pomogą badanemu lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje i blokady. Świadomość według Totalnej Biologii prowadzi do rozwiązania konfliktu, a w konsekwencji do wyleczenia objawów choroby i zaburzeń psychosomatycznych.

Terapeuta pomaga pacjentowi w odnalezieniu konfliktu, który był przyczyną patologicznych zaburzeń. Choć Medycyna Germańska uważana jest wciąż przez wielu za pseudonaukę, każdego dnia pomaga wielu ludziom w odnalezieniu spokoju i pokonaniu wszelakich chorób.

Czym jest Totalna Biologia?

Totalna Biologia zawiera w sobie nauki dr Hamera (Nowa Medycyna Germańska), prof. Bruce’a Liptona (fizyka kwantowa), elementy psychoonkologii i wielu innych dziedzin. Totalna Biologia twierdzi, że wpływ na nasze choroby mają przede wszystkim nieprzerobione traumy, programy i emocje, a co równie istotne – nieprzerobione traumy, programy i lęki poprzednich pokoleń. Jeśli przykładowo Twój praprapradziadek spłonął kiedyś w pożarze, Ty również możesz odczuwać głęboki, irracjonalny lęk w stosunku do tego żywiołu.

Totalna Biologia

Gdy doświadczymy w naszym życiu traumy, czyli wydarzenia obarczonego silnymi, negatywnymi emocjami i nie poradzimy sobie z tym stanem w odpowiedni sposób, może być on początkiem groźnego procesu chorobowego.

Jeśli znajdziemy przyczynę choroby, nasza świadomość uleczy ją sama

Nasze choroby mają przede wszystkim chronić nas samych, choć wydaje się to absurdalne. Jeśli znajdziemy przyczynę choroby, nasza świadomość sama ją uleczy, a my dalej będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i szczęściem.

Twórca Medycyny Germańskiej Dr Hamer doznał okropnej tragedii, bowiem jego syn został postrzelony i w konsekwencji zmarł. Dr Hamer niedługo po tym wypadku zachorował na złośliwy nowotwór. Zdał sobie sprawę, że to trauma i ogromne cierpienie psychiczne, a nie stricte czynniki biologiczne, wprowadziły go w stan choroby.

W dzisiejszych czasach leczymy głównie objawy naszych chorób. Bierzemy milion tabletek, które nie leczą (i nie znają) prawdziwej przyczyny naszych dolegliwości. Totalna Biologia zakłada podejście głębsze, holistyczne. Nie walczy ona z objawami, tylko przyczynami chorób, co pozwala na prawdziwe ich pokonanie.

Dr Hammer po tym jak panicznie zaczął bać się śmierci po usłyszeniu diagnozy (Złośliwy nowotwór jąder) dostał przerzutów na oskrzela. Dało mu to do myślenia, że przerzuty spowodowało nic innego jak jego własne emocje i lęki. W momencie kiedy uświadomił sobie cały proces, cudownie wyzdrowiał, czego lekarze nie mogli pojąć. Zainspirowało to jednak Dr Hammera, który Nowej Medycynie Germańskiej poświęcił całe późniejsze życie, badając i lecząc kilkanaście tysięcy pacjentów.

Nie tylko choroby

Totalna Biologia to nie tylko poważne choroby i zaburzenia. Ustawienia Systemowe pod okiem specjalisty mogą pomóc również w takich obszarach życia jak finanse, kariera czy rodzina, a także wielu innych. Często jest bowiem tak, że np. coś nas blokuje przed znalezieniem lepszej pracy, albo spędzaniu większej ilości czasu z naszymi dziećmi, a my kręcimy się w kółko, nie mogąc znaleźć przyczyny.

Biologia Totalna pomaga w zrozumieniu siebie i porzuceniu szkodliwych programów, które zakodowano nam w szkole, telewizji czy (przede wszystkim) w domu rodzinnym. Jeśli więc chcemy uleczyć traumę bądź chorobę, a także rozwiązać jakiś konflikt w swoim życiu, warto udać się na sesję.

Jeśli np. rodzice przy każdej sytuacji powtarzali nam, abyśmy byli grzeczni, to w dorosłym życiu możemy mieć problem np. w byciu asertywnym. Podświadomie bowiem nie chcemy sprawić nikomu przykrości. Przykłady tego typu można oczywiście mnożyć. Ile osób, tyle sytuacji i potencjalnych blizn do zagojenia.

Totalna Biologia – czy jest skuteczna?

Totalna Biologia nie jest oficjalnie uznana przez naukę i wielu ludzi kwestionuje jej osiągnięcia. Nie zmienia to faktu, że pomaga ona tysiącom ludzi na całym świecie w leczeniu chorób i przede wszystkim lepszym poznawaniu samego siebie. Totalna Biologia pokazuje nam, że nauka akademicka jest mocno przestarzała, tak samo jak współczesne metody leczenia. Powinniśmy patrzeć na człowieka jako całość, a nie pojedyncze organy. Efekt Placebo pokazuje, że rola psychiki w leczeniu organizmu jest po prostu kluczowa. Lecząc swoje traumy, lęki i negatywne emocje zakorzenione w nas tak naprawdę leczymy również nasze ciała. Mówi się o tym, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. Ale rzadko mówi się, że bez zdrowego ducha nie będzie zdrowego ciała.

Jeśli więc cierpimy na jakąś poważną chorobę, warto udać się na sesję. Jeśli czujemy, że w naszym życiu coś nie działa i brakuje nam ognia, również warto przemyśleć taką wizytę. Terapeuta poprzez odpowiednie pytania nakieruje cię na źródło Twojego wewnętrznego konfliktu i pomoże Ci odkryć przyczyny cierpienia i chorób. Oczywiście jeśli naprawdę tego chcesz.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

ćwiczenia

Zadbaj o formę – kilka prostych ćwiczeń...

O formę fizyczną warto jest stale dbać. Poprawia się krążenie, metabol...
atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry – jakie są natu...

Skóra atopowa jest bardzo wymagająca i potrzebuje prawidłowej pielęgna...
Holter EKG

Holter EKG – co można dzięki niemu zdiagnozow...

Holter EKG, znany również jako monitorowanie ambulatoryjne EKG...
Leczenie bezzębia

Leczenie bezzębia u osób starszych: Dlaczego...

Bezzębie u osób starszych stanowi istotne wyzwanie dla współczesnej st...