Logo strony
Logo strony

Trzeci biegun – Marka Kamińskiego
Opublikowano: 28 września 2016

Nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się książka „Trzeci biegun” podróżnika Marka Kamińskiego. To opowieść samotnika o poszukiwaniu lepszego siebie pośród europejskich bezdroży i napotkanych ludzi.

To miał być studniowy spacer od bieguna do bieguna Europy. Ostatecznie była to najtrudniejsza wyprawa w życiu Marka Kamińskiego, mimo że wcześniej zdobył oba polarne bieguny Ziemi, Mont Blanc, Kilimandżaro i przeszedł pustynię Gibsona w Australii. Wyczerpująca wędrówka trasą liczącą 4 000 kilometrów z rosyjskiego Kaliningradu do Santiago de Compostela w Hiszpanii okazała się nie tylko fascynującą lekcją historii Europy, ale przede wszystkim duchową podróżą w głąb siebie. Gdzieś pomiędzy „biegunem rozumu” – grobem Immanuela Kanta, a „biegunem wiary” – grobem świętego Jakuba Marek Kamiński odnalazł trzeci, najważniejszy biegun. Gdzie? W głowie.

– Życie Marka to jedna wielka pielgrzymka, codzienna droga. Cieszę się, że znalazłem się na tej drodze, bo to odmieniło moje życie. A droga do Santiago to czas niezwykłych spotkań. Nie tylko z ludźmi, ale głównie z Panem Bogiem. Warto przeżyć tę podróż na swój duchowy sposób – powiedział o książce Jasiek Mela, który razem z Markiem Kamińskim dotarł na oba bieguny Ziemi.

Od 28 września br. książkę „Trzeci biegun” można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach.

Wydaniu książki „Trzeci biegun” towarzyszy premiera kinowa filmu dokumentalnego „Pielgrzym. Camino Marka Kamińskiego” z wyprawy podróżnika. Obraz w reżyserii Jana Czarlewskiego, którego dystrybutorem jest NEXT FILM, spółka z grupy Helios, będzie można zobaczyć 13 października br. podczas specjalnego pokazu w Kinie Atlantic w Warszawie, gdzie Marek Kamiński będzie również podpisywał swoją książkę. W kolejnych dniach października film będzie można zobaczyć m.in. w Rzeszowie, Opolu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku i Krakowie.

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *