Logo strony
Logo strony
karnisz elektryczny

W jakich wnętrzach sprawdzi się karnisz elektryczny?
Opublikowano: 8 stycznia 2022

Karnisz elektryczny na zamówienie to jeden z najmniej znanych wariantów. Prawda jest jednak taka, że coraz bardziej zyskuje on na popularności. Nasz dzisiejszy artykuł wyjaśni, jakie są podstawowe zalety karniszy elektrycznych na wymiar, a także, w jakich wnętrzach można się zdecydować na ich montaż. Zapraszamy do lektury!

Jakie rodzaje karniszy dostępne są na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karniszy. Różnią się one od siebie nie tylko ogólnym wyglądem, ale również sposobem montażu i tym, jak później będą użytkowane.

Wśród najpopularniejszych typów karniszy na wymiar wyróżniamy:

 • karnisze ścienne;
 • karnisze sufitowe;
 • karnisze apartamentowe;
 • karnisze pojedyncze;
 • karnisze podwójne;
 • karnisze szynowe;
 • karnisze drążkowe;
 • karnisze elektryczne.

Ostatni z wymienionych rodzajów jest najnowocześniejszym wariantem, przez co niektórzy nadal podchodzą do niego z rezerwą. A to zupełnie niepotrzebnie, ponieważ jest on bardzo funkcjonalny i praktyczny.

Jakie są zalety karniszy elektrycznych na wymiar?

Karnisze elektryczne mają bardzo dużo zalet. Podstawowym plusem jest znaczne ułatwienie zmiany położenia zasłon i firan. Nie ma konieczności ich szarpania, co często kończy się zerwaniem żabki lub uszkodzeniem materiału. Co więcej, istnieje możliwość regulowania poziomu szybkości karnisza – to, jak szybko okna mają się zasłonić i odsłonić możemy dowolnie regulować.

Kolejną istotną zaletą karnisza elektrycznego jest możliwość dopasowania go do okien w nietypowych, nieregularnych kształtach. Ciekawym pomysłem jest również zamontowanie szyn wzdłuż kilku, dwóch czy trzech ścian w danym pomieszczeniu. Dzięki temu zyskamy możliwość stworzenia w pomieszczeniu ciepłej atmosfery i intymnego nastroju.

Właściciele karniszy elektrycznych doceniają je również za elegancki i subtelny wygląd. Wbrew opiniom niektórych – nie są wokół nich widoczne żadne zwisające kable ani silniki, napędzające cały system.

Karnisze elektryczne na zamówienie dobrze sprawdzają się również w wysokich pomieszczeniach, w których manualne przemieszczanie kurtyn okiennych bywa często niemal niemożliwe.

Do jakich wnętrz warto wybierać karnisz elektryczny na zamówienie?

Karnisz elektryczny to znaczne ułatwienie funkcjonowania w domu lub mieszkaniu. Doceniają je zwłaszcza właściciele wnętrz z dużą ilością okien, których wielkość również nie należy do najmniejszych.

Odpowiedź na pytanie, w jakich pomieszczeniach może sprawdzić się karnisz elektryczny, jest bardzo prosta i krótka, a brzmi ona: we wszystkich! Tego rodzaju usprawnienie przyda się w każdym wnętrzu – a zwłaszcza tym dużym i przestronnym. Nie oznacza to jednak, że karnisz elektryczny na zamówienie nie sprawdzi się w mniejszych pokojach. Dzięki temu, że istnieje możliwość zamówienia go na wymiar, nie ma obaw, że nie dopasuje się on do różnych wnętrz. Podczas zakupu tego rodzaju szyn można więc zdecydować się na ich montaż zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni, gabinecie czy nawet pokoju dziecięcym.

Niektórzy decydują się na montaż karnisza elektrycznego także w łazience. Jest to równie ciekawy sposób, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z opinią specjalisty, czy w danym przypadku będzie to dobry pomysł. Czasami bowiem może okazać się, że w pomieszczeniu jest zbyt mało miejsca na jego montaż, co całkowicie to uniemożliwia.

Jakiego rodzaju firany i zasłony mogą zawisnąć na karniszach elektrycznych?

Karnisze elektryczne na wymiar charakteryzują się bardzo dobrą jakością użytych materiałów, a także porządnym wykonaniem – oczywiście pod warunkiem, że ich tworzeniem i montowaniem zajmuje się profesjonalista. Dzięki temu nie ma większych przeciwwskazań, aby na karniszu zostały powieszone jednocześnie firany lub zasłony z dość grubego, ciężkiego materiału. 

Co więcej, jeśli marzą nam się właśnie takie kurtyny, wybór karnisza elektrycznego na zamówienie sprawdzi się idealnie. Samodzielne przesuwanie masywnego materiału sprawia bowiem niemałe problemy i co ważne – może to prowadzić nawet do zepsucia się konstrukcji.

Jak działa karnisz elektryczny?

Konstrukcja karnisza elektrycznego na wymiar z pozoru może wydawać się bardzo skomplikowana. W rzeczywistości jednak system ten znacznie prostszy. Jego funkcjonowanie opiera się na działaniu specjalnego silnika, który może wyróżniać się rodzajem i mocą. Sterowanie zasłonami i firanami może odbywać się na kilka sposobów, a najczęściej wybieranymi są:

 • sterowanie za pomocą pilota;
 • sterowanie za pomocą aplikacji na telefon.

Jak widać, nie ma w tym nic trudnego. Cały system działa w sposób łatwy i domyślny, dzięki czemu jego obsługa może być łatwiejsza, niż manualne zasłanianie okien firanami i zasłonkami.

Jaki jest koszt montażu karnisza elektrycznego na wymiar?

Na całkowity koszt montażu karnisza elektrycznego składa się kilka elementów. Są to m.in.:

 • wielkość danego pomieszczenia;
 • ilość ścian, wzdłuż których ma biec karnisz;
 • rodzaj zastosowanego silnika;
 • sposób, w jaki ma odbywać się obsługa karnisza;
 • materiał, z którego wykonana jest karniszowa szyna.
Artykuł przygotowała firma Plisy Okienne z Łaz (pod Warszawą) zajmująca się montażem plis, rolet, żaluzji i moskitier na zamówienie.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Roleta zewnętrzna podtynkowa

Rolety podtynkowe zewnętrzne – inwestuj...

Roleta zewnętrzna podtynkowa czy też inne osłony na o...
Czym malować drewno

Czym malować drewno?...

Drewno to niezwykle popularny materiał. Jego malowanie wydaje się całk...
montaż sejfu

Jak zamontować ukryty sejf na etapie budowy d...

Podczas etapu związanego z projektowaniem i budową domu warto wziąć po...
obrazy

Jakie obrazy i dekoracje ścienne będą cieszyć...

Polacy przykładają coraz większą wagę do tego, jak mieszkają. Zdają so...