Logo strony
Logo strony
Wampir energetyczny

Wampir energetyczny – kto to taki?
Opublikowano: 11 grudnia 2021

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z „wampirami energetycznymi”. Bardzo często otacza nas wiele osób, które działają na nasze samopoczucie bardzo niekorzystnie. „Wysysają” z nas energię, czerpiąc ją, nie oddając nic w zamian.

Kogo można nazwać „wampirem energetycznym”

Wampir energetyczny to osoba, która nie wiadomo kiedy osacza innych. Robi to bardzo umiejętnie. Osoba taka lubi być w centrum uwagi. Bardzo często kosztem innych osób. Wampiry energetyczne dzwonią kilka razy dziennie, odwiedzają bez zapowiedzi, zajmują czas innym, nie zwracając uwagi na to, czy inni nim dysponują. Wampiry energetyczne lubią knuć intrygi, czy też brać udział w sytuacjach, które budzą sensację, lub też doprowadzać do takich sytuacji. Choć  określenie to brzmi dość zabawnie, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że zabierają one dobry nastrój innym, zaspokajając w ten sposób swoje potrzeby.  Koncentrując się wyłącznie na sobie.

Wampir energetyczny sprawia, że przebywając z nim dłużej czujemy znaczne osłabienie, przemęczenie oraz znużenie. Warto podkreślić, iż u niektórych osób mogą się aż pojawić objawy somatyczne. Należą do nich między innymi: nadmierna senność, bóle brzucha, czy też silne bóle głowy. Wampir energetyczny to również osoba, na której nie można polegać oraz liczyć na jej wsparcie. Znajomość z taką osobą, to jedynie znajomość jednostronna. Polegająca na braniu i nie dawaniu niczego w zamian od siebie. Czasami osoby takie działają z pełną premedytacją, świadomie wykorzystując innych. Wampiry energetyczne, oprócz tych świadomych oraz nieświadomych można podzielić również ze względu na taktykę jaką obierają.

Cechy wampira energetycznego

Po niektórych zachowaniach można rozpoznać wampira energetycznego. Tego typu osoba stale oczekuje uwagi, jak również pocieszenia od innych osób, jest pesymistyczna, często się obraża, próbując wzbudzić w innych poczucie winy. Wampir energetyczny zajmuje się tylko swoimi problemami, prowokuje innych do kłótni i stałych konfliktów. Bardzo często krytykuje innych ludzi oraz nie próbuje znaleźć rozwiązania z sytuacji, które mogą być konfliktowe. Po spotkaniu z taką osobą czujemy się zmęczeni.

Jak chronić się przed wampirami energetycznymi?

Warto pamiętać, iż w kontakcie z wampirem energetycznym pierwsza postawa jaką powinniśmy mieć to bycie asertywnym. Nie możemy ulegać sztuczkom emocjonalnym oraz szantażom, jakie osoba ta chce na nas zastosować w celu wyegzekwowania tego co sobie zamierzyła. W celu ochrony swojej strefy komfortu psychicznego, jak również fizycznego należy wyznaczyć pewne granice w kontakcie z taką osobą. W stosunku do takiej osoby powinno się również uważać na to co mówimy. Nie zdradzać swoich sekretów i prywatnych spraw, dotyczących naszego życia. Wtedy wampir energetyczny nie ma pola odniesienia do tych sytuacji. Z takimi osobami nie powinno wchodzić się w polemikę. Unikniemy w ten sposób wielu nieprzyjemnych oraz stresujących sytuacji. Jeżeli istnieje taka możliwość najlepiej odsunąć się od takiej osoby, lub całkowicie zerwać z nią kontakt.

Rodzaje wampirów energetycznych

Wyróżniamy kilka rodzajów wampirów energetycznych. Należą do nich: ofiara, narcyz, wampir kontrolujący, krytyk oraz rozłamowiec. Wampir energetyczny należący do tych z gatunku ofiary, uważa, że cały wszechświat jest przeciwko niemu. Krytyk, umniejsza wszelkim zasługom tych osób, z którymi ma kontakt. Uwielbia się wywyższać na tle innych. Rozłamowiec to osoba, która bardzo często wytwarza róże konflikty. Narcyz to taki wampir, który uwielbia być w centrum uwagi. W wielu sytuacjach dąży do tego, aby inni skupiali się tylko na nim. Oczekuje nieustannych komplementów, pochwał, itd. Z kolei wampir kontrolujący stale stara się przekonywać, że ma rację we wszystkich dziedzinach życia oraz stara się kontrolować każdą sytuację, w której się znajduje. Należy pamiętać, że każdy z wyżej wymienionych rodzajów wampirów energetycznych wpływa negatywnie na nasz organizm. Kontakt z tego typu ludźmi może wywoływać nieustanny stres.

Karolina Solińska

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Jak znaleźć pracę w Polsce

Jak znaleźć pracę w Polsce: Pierwsze kroki dl...

Aby z powodzeniem rozpocząć poszukiwanie pracy w Polsce, bardzo ważne...
Biuro Tłumaczeń

Apostille w Polsce: NotaBene – Biuro Tł...

Jeśli potrzebujesz uzyskania apostille w Polsce, być...
Jak przygotować się do macierzyństwa

Jak przygotować się do macierzyństwa –...

Macierzyństwo z pewnością jest jedną z najpiękniejszych, a jednocześni...
Slawomir Wolniak

Depresja – co warto wiedzieć o tej chorobie?...

Depresja jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób...