Logo strony
Logo strony
Arval

Wynajmij elektryka na testy
Opublikowano: 13 lipca 2021

Zaledwie 18 proc. polskich kierowców miało okazję choć raz jeździć samochodem elektrycznym – wynika z badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Aby przekonać niezdecydowanych, Arval Service Lease Polska wprowadza m.in. możliwość próbnego najmu pojazdów elektrycznych. Usługa Try & Love it to jeden z elementów Arval GO ELECTRIC, nowego zestawu rozwiązań, które mają ułatwić firmom przejście na pojazdy zeroemisyjne we flotach.

Testowy wynajem samochodu elektrycznego w Arval możliwy jest na okres od jednego do trzech miesięcy, a jego cena zaczyna się od 1599 zł netto miesięcznie. Po zakończeniu umowy na okres próbny użytkownik podejmuje decyzję o zwrocie samochodu lub zamówieniu nowego elektryka w ramach wynajmu długoterminowego.

Jedną z barier zakupowych dla aut elektrycznych jest nadal mała liczba stacji ładowania (wskazało na nią aż 58 proc. respondentów ostatniego Barometru Flotowego). Stąd w ramach Arval GO ELECTRIC można wynająć auto wraz z ładowarką i jej instalacją, a także korzystać z karty GreenWay ułatwiającej ładowanie baterii pojazdu na trasie.

„Uruchomiliśmy możliwość wynajmu auta elektrycznego w pakiecie ze stacją ładowania. Oferta obejmuje audyt instalacji elektrycznej, zakup urządzenia, instalację, uruchomienie oraz roczny pakiet serwisowy” – wyjaśnił Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska.

Karta GreenWay uprawnia z kolei do ładowania energii na wszystkich 260 stacjach sieci w całej Polsce oraz stacjach partnerskich na terenie Europy. Kierowca autoryzuje ładowanie za pomocą karty RFID lub aplikacji, a samo rozwiązanie umożliwia bezgotówkowe rozliczanie się za pobraną energię w ramach comiesięcznej faktury od Arval.

Firma odpowiada również na obawy swoich klientów związane z autami elektrycznymi podczas dłuższych wyjazdów. Oferuje im korzystanie przez cztery tygodnie w roku z zastępczego samochodu z silnikiem spalinowym tej samej klasy, co użytkowane auto elektryczne. Koszt usługi będzie wliczony w miesięczną ratę wynajmu „elektryka” w Arval.

„Staramy się maksymalnie ułatwiać firmom i ich pracownikom przejście na ekologiczne napędy, ponieważ wiemy, że taka transformacja flot rodzi wiele pytań i obaw. Nowe usługi likwidują część barier wymienianych najczęściej przez naszych klientów” – stwierdził Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Firma zapowiada też, że wkrótce raty za wynajem samochodów elektrycznych mogą być niższe. Arval będzie uwzględniać w rozliczeniach z klientami dopłaty dla posiadaczy samochodów elektrycznych z programu „Mój Elektryk”, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Program jest skierowany do wszystkich kategorii odbiorców. Od 12 lipca wnioski o dotacje na zakup pojazdów mogą składać osoby fizyczne, a następnie – w ciągu kilku tygodni – taką możliwość otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Równolegle będą uruchamiane dotacje do leasingu, w tym także wynajmu długoterminowego.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

recykling

Skup Samochodów i Recykling – Jak Dbamy...

W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko naturalne stało się prioryt...
auta na wodór

Auta na wodór – czy to w ogóle opłacalne?...

Od dekad słyszymy, że to właśnie...
Ocena Stanu Technicznego Samochodu

Ocena Stanu Technicznego Samochodu Przed Skup...

Decyzja o sprzedaży samochodu może być ważnym krokiem, a wybór odpowie...