Logo strony
Logo strony
Franczyza Żabka

Żabka – otwarcie krok po kroku
Opublikowano: 31 sierpnia 2022

Franczyza Żabka to popularna sieć sklepów, na którą postawiły tysiące polskich przedsiębiorców. W 2022 r. działało już ponad 8 tysięcy jej punktów zlokalizowanych na terytorium całego kraju. Jak otworzyć sklep Żabki?

Chcąc uruchomić franczyzę Żabki w swojej miejscowości, trzeba przejść przez kilka etapów. Są to rekrutacja, część szkoleniowa oraz przygotowanie niezbędnych dokumentów do prowadzenia Żabki i nawiązanie współpracy na podstawie umowy franczyzowej.

Rekrutacja do franczyzy Żabka

Jak otworzyć Żabkę? Aby uzyskać zgodę na otwarcie franczyzy Żabka, niezbędne jest złożenie aplikacji. Powinna ona zawierać CV z danymi kontaktowymi, podstawowym przebiegiem edukacji oraz doświadczeniem zawodowym i posiadanymi umiejętnościami. Gdy ten dokument zostanie zaakceptowany, rozpoczyna się dwuetapowa rekrutacja. Pierwszy etap obejmuje rozmowę rekrutacyjną, która pozwala na poznanie przez franczyzodawcę i przekazanie zasad współpracy oraz głównych celów firmy. Sprawdzana jest wówczas możliwość nawiązania współpracy. Po pozytywnej weryfikacji w pierwszym etapie odbywa się kolejna rozmowa rekrutacyjna. Na drugim spotkaniu franczyzodawca odpowiada na pytania kandydata dotyczące prowadzenia Żabki. Określana jest wówczas także potencjalna lokalizacja franczyzy Żabka.

Szkolenie franczyzobiorcy

Ważnym etapem, który musi przejść każdy franczyzobiorca, jest szkolenie. W Żabce nie obejmuje ono jedynie suchej teorii, lecz także praktykę. Program szkoleniowy jest bezpłatny i dopasowany indywidualnie do wiedzy i umiejętności kandydatów. Szkolenie wdrażające niezbędne do otwarcia franczyzy Żabka odbywa się w sklepie trenerskim zlokalizowanym w tej samej lub pobliskiej miejscowości. Podczas niego można zdobyć umiejętności handlowe i menedżerskie pomocne w prowadzeniu sklepu. Zajęcia obejmują nowoczesne zarządzanie sklepem przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy technologii i określonych technik sprzedaż. Prowadzone są one przez 14 dni przez doświadczonych trenerów.

Jak otworzyć sklep Żabka? Przygotowanie dokumentów i nawiązanie współpracy

Jak otworzyć Żabkę? Po odbyciu szkolenia, konieczne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEIDG, zarejestrowanie się jako podatnik VAT czynny w Urzędzie Skarbowym (za pomocą dokumentu VAT-R), ale również zdobycie zaświadczeń o niezaleganiu w ZUS-ie i US-ie, jeśli wcześniej prowadziło się działalność gospodarczą. Osobnym dokumentem, który powinien być przedstawiony franczyzodawcy, jest zgoda na sprawdzenie w Krajowym Rejestrze Długów.

Dzięki niej może się on upewnić, że nie trafi na nieuczciwego ajenta, który zalega z płatnościami kredytów lub innych zobowiązań. Jak otworzyć sklep Żabka? Na końcu podpisywana jest umowa franczyzowa określająca prawa i obowiązki stron. Franczyzobiorca musi wnieść na końcu minimalny wkład finansowy, który zapewni funkcjonowanie sklepu w 1 miesiącu. Za zatowarowanie i dostarczenie do niego wyposażenia odpowiada w większości franczyzodawca.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Beata Drzazga

Dlaczego polscy przedsiębiorcy boją się ekspa...

Beata Drzazga – mentorka biznesowa, założycielka i prezes...
Sklepy otwarte w niedzielę

Sklepy otwarte w niedzielę a biznes franczyzo...

Franczyza jest wygodną formą prowadzenia działalności gospodarczej. Dl...
Podatki dla małych firm

Podatki dla małych firm — 5 mitów podatkowych...

Ten artykuł opiera się na dwóch założeniach: 1) Je...
Likwidacja spółki handlowej

Likwidacja spółki handlowej – jak to zr...

Nieustanne zmiany przepisów powodują, że trudno mówić o stabilności i...