Logo strony
Logo strony
Zakupy z Ikei

Zakupy z Ikei można odebrać w paczkomacie
Opublikowano: 16 listopada 2020

W dobie pandemii firmy w coraz większym stopniu korzystają z możliwości ułatwienia klientom odbioru produktów bez konieczności odwiedzania sklepów. Jak podaje „Business Insider”, Ikea i InPost rozpoczęły współpracę, dzięki której klienci odbiorą zakupy z Ikei w paczkomatach.

Pierwsze informacje o zamiarze rozszerzenia możliwości dostaw Ikea podała jeszcze w maju tego roku. Nie było jednak wiadomo, jaka firma zajmie się realizacją usługi. Dotychczas dostawy realizowane były przez szwedzką sieć w ramach własnych zasobów. Teraz jednak postanowiła ona rozszerzyć ofertę.

Oczywiście, nie wszystkie zakupy z Ikei można odebrać w paczkomatach. Maksymalne rozmiary paczek określono na 56 cm / 36 cm / 38 cm, podaje „Business Insider”. System sam zweryfikuje, czy zakupy będą mogły zostać dostarczone do paczkomatu. Koszt dostawy wyniesie 12 zł i będzie jednakowy dla wszystkich przesyłek na terenie kraju.

Zakupy z Ikei dostarczane do paczkomatów stanowią element ogólnego trendu na rynku

Jak pisze „Business Insider”: Współpraca z InPostem to z jednej strony realizacja przez Ikeę jej strategii multikanałowości zapowiadanej od dłuższego czasu, a z drugiej dostosowanie się do nowej rzeczywistości, w której klienci nie zawsze mogą zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym, co owocuje znaczącym wzrostem udziału sprzedaży online.

Udział sprzedaży internetowej szwedzkiej sieci wzrósł w 2020 roku z 10 do 20 proc. – podaje portal. Liczba wejść na stronę firmy zwiększyła się w tym roku o 30 procent do poziomu 154 milionów.

Zakupy z Ikei dostarczane do paczkomatów będzie można odebrać o dowolnej porze dnia. Jednocześnie firma zmieniła sposób pakowania części produktów, by dopasować wielkość pudełek do wielkości skrytek w paczkomatach.

Pandemia znacznie przyśpieszyła rozwój sprzedaży w Internecie. Można tu dodać, że nawet zakupy drogich produktów przeniosły się częściowo do sieci. Wcześniej klienci obawiali się takich transakcji, woląc obejrzeć towar u sprzedawcy.

Źródło: „Business Insider”

Autor: Sebastian Bujak

 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

uzależnienie od internetu

Uzależnienie od internetu wśród nastolatków....

Pandemia sprawiła, że pewne problemy jeszcze mocniej się uwypukliły. J...
Benefity dla zaszczepionych

Benefity dla zaszczepionych. Na co można licz...

Benefity dla zaszczepionych od samego początku budziły spore kontrower...
załamanie w handlu

Załamanie w handlu. Polacy coraz rzadziej cho...

Pandemia zmieniła nasze nawyki. Choć galerie ponownie są otwarte, wiel...
Niezaszczepieni

Niezaszczepieni tracą pracę i mogą mieć probl...

Pandemia sprawiła, że musieliśmy dostosować się do nowych warunków życ...