Logo strony
Logo strony
Abdel-Fattah al-Sisi

Abdel-Fattah al-Sisi – „Wolność słowa kończy się, gdy dotyka muzułmanów”
Opublikowano: 28 października 2020

Kiedy w Polsce konflikt systemów wartości koncentruje się na aborcji, w Europie Zachodniej trwa inna walka. Stronami są w niej z jednej strony europejscy liberałowie, a z drugiej religijni muzułmanie. Jak podaje Reuters, prezydent Egiptu Abdel-Fattah al-Sisi powiedział dziś, że wolność słowa należy powstrzymać, gdy obrażonych zostaje 1,5 miliarda ludzi na świecie.

Abdel-Fattah al-Sisi odniósł się w ten sposób do drukowanych we Francji karykatur proroka Mahometa. Muzułmanie uważają, że publikowanie tego typu wizerunków jest bluźnierstwem – podkreśla Reuters. Jednocześnie prezydent Egiptu dodał, że odrzuca wszelki terroryzm czy przemoc motywowaną pobudkami religijnymi. Podkreślił przy tym, że muzułmanie mają prawo żądać, by ich uczucia i wartości nie były ranione.

Słowa te padły podczas przemówienia wygłoszonego z okazji urodzin Mahometa. W swoim wystąpieniu telewizyjnym Abdel-Fattah al-Sisi powiedział natomiast, że wszelka wolność wypowiedzi powinna zostać ograniczona, gdy dotyka uczuć 1,5 miliarda muzułmanów na świecie.

Abdel-Fattah al-Sisi przyłączył się do szerokiej krytyki Francji

W świecie islamu narasta krytyka prezydenta Francji Emmanuela Macrona po jego zapowiedzi zaostrzenia walki z islamskim radykalizmem. Muzułmanie zarzucają Francuzom między innymi tolerowanie ataków na ich religię przy jednoczesnym nadmiernym dopatrywaniem się wszędzie przejawów antysemityzmu.

Niedawno Macron został skrytykowany przez prezydenta Turcji, który poradził mu nawet, by poddał się leczeniu. Turecki przywódca nawoływał również do bojkotu francuskich towarów. Jednocześnie w mediach społecznościowych pojawiało się mnóstwo postów atakujących francuskiego przywódcę.

Na sytuację we Francji zareagował też parlament Pakistanu. Wezwał on rząd do odwołania przedstawiciela swego kraju we Francji.  Ze strony muzułmańskich przewódców padają żądania wprowadzenia kar za obrażanie ich uczuć religijnych i zapowiedzi pozwów sądowych.

Autor: Waldemar Kubielski

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Wakacje ze smakiem

Wakacje ze smakiem...

Wakacje to czas, kiedy nie tylko odpoczywamy, ale również poznajemy no...
podróże

W oczekiwaniu na wiosnę...

Madera, Cypr, a może coś bardziej egzotycznego? Tajlandia, Kam...
Recep Erdogan

Recep Erdogan – „Macron dyskryminuje muzułman...

Do Paryża na konsultacje wezwany został ambasador francuski w Turcji p...