Logo strony
Logo strony
E-PIT za 2020 rok

E-PIT za 2020 rok dostępny od 15 stycznia
Opublikowano: 13 lutego 2021

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała podatnikom rozliczenie Twój e-PIT za 2020 rok – informuje Ministerstwo Finansów. Od 15 lutego do 30 kwietnia trwał będzie okres rozliczenia podatku PIT.

Jak zaznaczył minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński: Usługę Twój e-PIT udostępniamy podatnikom już po raz trzeci, w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. To rozwinięcie idei Twojego e-PITa – wygodnych, bezpiecznych i łatwo dostępnych usług ułatwiających życie naszym klientom.

Od początku lutego działa usługa e-Urząd Skarbowy. Jak do tej pory zalogowało się do niej ponad pół miliona użytkowników. Dzięki usłudze można składać pisma, zobaczyć swoje mandaty lub zapłacić elektronicznie podatki.

Ministerstwo zakłada, że Twój e-PIT za 2020 rok będzie cieszył się większą popularnością niż elektroniczne rozliczenie za rok poprzedni. Wtedy z 18,3 mln podatników prawie połowa rozliczyła się w ten sposób.

Skorzystanie z usługi Twój e-PIT za 2020 rok oznacza szybsze uzyskanie zwrotu podatku

Rozliczenie podatku w formie elektronicznej, w tym przez e-PIT za 2020 rok oznacza, że nadpłata zostanie zwrócona w skróconym terminie do 45 dni. Formularze zostały już wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie posiadanych przez nią danych.

Zeznania można poprawiać i uzupełniać, albo zatwierdzić bez zmian. Jeśli podatnik nie wykona żadnych działać do 30 kwietnia, KAS automatycznie zaakceptuje przygotowane przez siebie zeznania PIT-37 i PIT-38. Natomiast zeznania PIT-28 należy składać do 1 marca 2020 roku.

Dostęp do rozliczenia e-PIT za 2020 rok możliwe jest wyłącznie przez usługę e-Urząd Skarbowy, dostępną na stronie podatki.gov.pl. Można zalogować się na stronę używając Profilu Zaufanego, e-Dowodu lub poprzez bankowość elektroniczną.

Inną metodą jest podanie danych podatkowych: PESEL lub NIP, kwoty przychodu za 2019 rok oraz kwoty przychodu z jednego z rozliczeń PIT-11. W przypadku wystąpienia kwoty do zapłaty, podany zostanie numer mikrorachunku podatkowego, by umożliwić płatność elektroniczną.

Źródło: PAP MediaRoom

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

opodatkowanie rynku nieruchomości

6% PCC przy zakupie szóstego mieszkania...

Wprowadzenie od 1 stycznia 2024 roku nowych przepisów podatkowych w Po...
Audyt podatku dochodowego

Audyt podatku dochodowego...

Aby przejść kontrolę podatku dochodowego, musisz...
Podatki dla małych firm

Podatki dla małych firm — 5 mitów podatkowych...

Ten artykuł opiera się na dwóch założeniach: 1) Je...
Polski Ład

Polski Ład – nowe uprawnienia skarbówki w kar...

Obowiązujący od 1 stycznia 2022 roku Polski Ład niesie ze sobą nie tyl...