Logo strony
Logo strony
finansowanie

Klucz Do Finansowania Kapitału Obrotowego
Opublikowano: 20 lutego 2022

Zastanawiasz się, w jaki sposób Twoja konkurencja pozyskuje finansowanie kapitału obrotowego, którego potrzebuje, a Ty nie? Kluczem do odpowiedzi mogą być pożyczkodawcy bazujący na aktywach i linie kredytowe oparte na aktywach, które oferują Polskim firmom, takim jak Twoja. Trzeba też pamiętać o kwestii podatków. Doskonale jest wykonać testy na doradcę podatkowego.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób ta stosunkowo nowa i unikalna metoda finansowania firmy może całkowicie zmienić sukces jej finansowania.

Akronimem tego rodzaju finansowania jest A B L; mówiąc po prostu, jego dzienny przepływ środków pieniężnych zapewnia przeciw Twoim bieżącym aktywom. Co przez to rozumiemy? Po prostu – instrument ten pozwala na zabezpieczenie swoich należności, zapasów, a w większości przypadków, jeśli wybierzesz, środków trwałych i nieruchomości.

Możesz Zrobić To Samemu

Pewnie sądzisz, że mógłbyś sam zorganizować finansowanie tych środków trwałych i nieruchomości. Mówimy jednak o wykorzystaniu tych aktywów jako zabezpieczenia Twojej codziennej odnawialnej linii kredytowej. Więc nie pożyczasz, nie wprowadzasz zadłużenia do swojego bilansu, po prostu lewarujesz swoje „aktywa” (to jest „A” w ABL!) na codzienny przepływ gotówki i kapitał obrotowy.

Dlaczego twierdzimy, że ten rodzaj finansowania kapitału obrotowego może być kluczem do sukcesu w biznesie? Dlatego, że uzyskanie pełnej kwoty kredytu biznesowego, którego potrzebujesz, byłoby bardzo trudne. W niektórych przypadkach mogłeś odkryć, że uzyskanie linii kredytowej jest niemałym wyzwaniem.

Więc jeśli Twoi konkurenci korzystają dzisiaj z tego rodzaju finansowania, kto dokładnie się do tego kwalifikuje i czy Twoja firma jest kandydatem? Odpowiedź brzmi tak – jeśli twoja firma ma kombinację 250 tys. w aktywów kapitału obrotowego, natychmiast kwalifikujesz się do linii kredytowych opartych na aktywach. Firmy o mniejszych rozmiarach mogą nadal zarabiać na tych należnościach poprzez finansowanie faktur lub dyskontowanie, ale nie jest to nasz główny cel.

Korzyści płynące z tego rodzaju finansowania działalności są dość oczywiste. Chodzi o dostęp do finansowania kapitału obrotowego i przepływów pieniężnych, do których wcześniej nie miałeś dostępu. Aktywa, których nie można było sfinansować, można teraz sfinansować, a finansowanie zapasów, wcześniej ograniczone lub niedostępne, teraz zbliża nas do „horyzontu wzrostu”.

Kim są ci pożyczkodawcy bazujący na aktywach i jaki jest koszt tego finansowania? Zostawimy to na inny dzień, ale jeśli chcesz zbadać linie kredytowe oparte na aktywach dla swojej firmy (pamiętaj, że Twój konkurent prawdopodobnie już to zrobił) porozmawiaj z zaufanym, wiarygodnym i doświadczonym doradcą finansowym, który pomoże identyfikując korzyści i najlepsze rozwiązanie dla bieżących napiętych potrzeb w zakresie finansów biznesowych.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

kredyt hipoteczny

Zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny? Uważaj, t...

Kredyt hipoteczny wielu Polakom zdaje się być niezwykle atrakcyjną opc...
BGK

BGK: 700 mln zł dla miast średniej wielkości...

Od drugiej połowy czerwca 2021 roku kilkadziesiąt miast od 50...

BGK wdraża gwarancje leasingu...

Mikro, małe i średnie firmy otrzymają nowe ułatwienie w dostęp...
Leasing samochodów osobowych

To musisz wiedzieć o leasingu samochodów...

Leasing samochodów osobowych nie musi być dla Ciebie czarną magią. Nie...