Logo strony
Logo strony
łóżko kontynentalne

Łóżko kontynentalne – nowość, która zadziwia wygodą
Opublikowano: 16 marca 2019

Łóżko to jeden z przedmiotów, który ma największy wpływ na to jak funkcjonujemy w ciągu dnia. No wyobraź sobie jak by to było spać na niewygodnej pryczy po to by iść do pracy i po powrocie znów leżeć na takich podłożu. Sen to podstawa funkcjonowania człowieka. Według badań najlepszym czasem na sen jest okres od sześciu do maksymalnie ośmiu godzin. Jak zatem widać czas snu to jedna trzecia lub jedna czwarta snu dziennie. Co za tym idzie? Idzie za tym, że taki sam ułamek snu znajduje człowiekowi leżenie na łóżku w ciągu całego życia. Najlepiej wykorzystać tą część równie produktywnie jak tą spędzaną aktywnie za dnia.

Jak to zrobić? Wystarczy kupić sobie wygodne łóżko. Pomyśl sobie na temat: „Łóżka kontynentalne – najwyższy poziom wygody”. Każdy pragnie odrobiny luksusu a co może być bardziej luksusowe od łóżka kontynentalnego, na którym możesz spokojnie kilka razy się przeturlać? Leżysz na nim jak król czy królowa i możesz zacząć myśleć o tym co sobie wyśnisz najbliższej nocy. Tak taki temat może być straszny do napisania przez copywritera tym bardziej, że został skonstruowany błędnie i do frazy kluczowej wpisano temat, choć Google wcale nie pokazuje by użytkownicy korzystali ze słowa temat i cudzysłowu przy szukaniu łóżek.

Nie mniej jednak copywriter wyspał się tego dnia i mimo siedzenia w biurze przez osiem godzin, wieczorem nadal był w stanie z tego wybrnąć. Powodem jest, to, że pisze na temat bo wyspał się na wygodnym łóżku. Jak zatem widać sen odgrywa istotne znaczenie w życiu każdego człowieka. Brak snu sprawia, że organizm powoli zaczyna szwankować. Mimo, że z początku jest to nie zauważalne to jednak prędzej czy później ludzka psychika i ciało stają się coraz bardziej podatne na stres. Stres doprowadza do depresji czy wrzodów żołądka. Te z kolei sprawiają, że życie jest coraz mniej komfortowe. A wystarczyło robić to na co każdy ma ochotę czyli po prostu wyspać się na wygodnym łóżku. To chyba recepta bez wyrzeczeń bo czym jest wydanie pieniędzy na zdrowie w porównaniu z jego utratą?

łóżko kontynentalne

Warto również spojrzeć na to pod względem samego designu sypialni. Mimo, że nie sypialnia nie jest zazwyczaj miejscem reprezentacyjnym domu bo jest to salon, to jednak posiadanie stylowego łóżka sprawia, że cała przestrzeń nagle zyskuje na wartości. Jasne łóżko z jasną pościelą i drewnianymi elementami dodadzą pomieszczeniu kunsztownego wyglądu, Łóżko to przecież nie tylko coś co służy do spania. Obecnie na rynku znajdują się łóżka, którymi można sterować pilotem. Posiadają one funkcje masażu, funkcję podwyższania i obniżania a nawet doprowadzenie do złożenia się pod kątek 90 stopni. I to wszystko za pomocą pilota.

Same grube materace zaś sprawiają, że ma się wrażenie jak by leżało się na chmurce. To idealne miejsce na po prostu położenie się po to by się zrelaksować. Wyobraź sobie jak kładziesz się i słuchasz ulubionego albumu albo po prostu czytasz książkę na leżąco. Łóżka takie są często dwuosobowe. To oznacza, że regulacja może zostać dokonana z dwóch stron w różnych, odmiennych konfiguracjach, Jedna osoba może leżeć a druga po prostu przebywać w pozycji pół leżącej, Nie trzeba wcale dostosowywać się do partnera leżącego obok.

łóżko kontynentalne

Każdy zatem wypoczywa w taki sposób jaki uzna za wygodny. Jeśli jednak brakuje Ci środków na takie luksusy to możesz zakupić łóżko kontynentalne bez takich udogodnień. Brak regulacji na pilota wcale nie wpłynie negatywnie na komfort. Większość zależy tutaj tak na prawdę od wielkości, grubości oraz samej jakości materaca. Mogą mieć one oczywiście różne stopnie twardości oraz sprężystości. Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji. Wadą jak i zaletą takich łóżek jest ich wielkość. Oczywiście fajnie jest mieć taki mebel w swojej sypialni. Jednak dla większości osób takie łóżka mogą być nieosiągalne z powodu metrażu mieszkania. Sypialnie nie są największymi pomieszczeniami w domach i mieszkaniach. Ludzie przeznaczają większe pomieszczenia na pokoje dzienne albo kuchnie z jadalniami. Jest to po prostu znacznie bardziej ekonomiczne.

Artykuł powstał dzięki Meble Diana.

WhPr

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Kołdra Zimowa

Jak wybrać idealną kołdrę na zimowe noce?...

Kołdra zimą to z pewnością jeden z ważniejszych elementów wyposażenia...