Logo strony
Logo strony
Najdziwniejsze ryby świata

Najdziwniejsze ryby świata
Opublikowano: 14 stycznia 2019

Czy wiesz, jak nazywają się najdziwniejsze ryby świata i jak wyglądają? Są niezwykłe, nie tylko z wyglądu, ale także z zachowania. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, czy takie nietypowe gatunki można hodować w swoim domowym akwarium, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Niektóre z tych ryb mogą żyć w warunkach domowych! Ale wymagają odpowiedniego przygotowania i opieki. Jeśli planujesz założyć w domu akwarium, z takimi nietypowymi okazami, przeczytaj artykuł. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę i jak się do tego przygotować.

Duże akwarium

Nie musisz już odwiedzać akwariów miejskich, z tysiącami gatunków ryb, aby zobaczyć te najbardziej niezwykłe. Niektóre z nich możesz mieć także w swoim domu. Jedną z takich wyjątkowych ryb akwariowych jest ognica pstra. To okaz przepiękny i oryginalny, ale drapieżny. Dlatego powinien być w akwarium trzymany, z równie dużymi osobnikami. Ryba ta jest bardzo aktywna, kiedy czuje głód, natomiast po zjedzeniu uspokaja się i odpoczywa. Jest gotowa przystosować się do zmiany jakości wody, a co szczególnie ważne, jest odporna na choroby. Poza tym w akwarium wygląda obłędnie! Unikatowy, pod względem kolorystycznym, jest także grubowarg dwubarwny.

Ich tułów jest zazwyczaj ciemny, niektóre okazy mają wręcz czarny, natomiast ich ogon jest pomarańczowy. Wyjątkowość tej rybie nadaje matowa łuska. Odżywia się zarówno roślinami, jak i małymi larwami. Należy pamiętać, że trzeba zapewnić jej odpowiednio dużo miejsca, piaszczyste podłoże i gęstą roślinność. Niesamowicie spektakularna w akwarium jest ambystoma meksykańska, zwana też salamandrą meksykańską. Jej egzotyczna nazwa łączy się także z niecodziennym wyglądem. Co prawda nie jest to ryba, lecz można hodować ją w akwariach. Należy do rodziny płazów, lecz swoją zwinność zawdzięcza opływowej sylwetce i spłaszczonemu ogonkowi.

Grzałka z termostatem

W przypadku wielu takich nietypowych stworzeń morskich, w parze z niecodziennym wyglądem, idzie też ich pochodzenie. Zazwyczaj są to gatunki egzotyczne, wymagające specjalnego traktowania. Szczególne znaczenie ma temperatura wody w akwarium. Wiele ryb powinno żyć w warunkach, jak najbardziej zbliżonych do tych naturalnych. Dlatego należy zadbać o to, aby woda nie była ani za ciepła, ani za zimna. Pomoże w tym grzałka z termostatem. Jest to ułatwienie, ponieważ kiedy temperatura będzie za wysoka lub za niska, w stosunku do tej ustawionej, taki termostat od razu o tym poinformuje i sam się włączy lub wyłączy. Grzałki od AQUAEL nie tłuką się, dlatego mogą być stosowane w akwariach z dużymi rybami. Dodatkowo nie nagrzewają się, więc nie parzą ryb i są bezpieczne dla ludzi.

Oświetlenie LED w akwarium

Takie wyjątkowe okazy ryb wymagają odpowiedniego oświetlenia. Tradycyjne świetlówki nie dadzą takiego efektu, jak lampy LED. Egzotyczne, nietypowe ryby często prezentują się w różnych umaszczeniach łusek, warto więc dobrać odpowiednie moduły lamp, aby wydobyć ten niezwykły koloryt. Wachlarz możliwości oferuje AQUAEL. Z ich oferty możesz wybrać lampę, która idealnie odda klimat Twojego akwarium.

Artykuł został przygotowany przez firmę AQUAEL

WhPr

Tagi: , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

technika Decoupage

Nowe hobby – Decoupage...

Decoupage to bardzo stara technika ozdabiania przedmiotów. Jej tradycj...