Logo strony
Logo strony
Od Bacha do Chopina

Od Bacha do Chopina
Opublikowano: 24 lipca 2017

Od 12 do 30 sierpnia br. w Warszawie będzie odbywać się XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”. Tym razem, w ramach wydarzenia muzycznego zatytułowanego Od Bacha do Chopina, odbędzie się 40 koncertów, w tym m. in. recitale, koncerty symfoniczne, oratoryjne i kameralne w wykonaniu wielkich wykonawców i najlepszych zespołów.

Koncerty będą odbywać się w Warszawie: w Filharmonii Narodowej, w Studio Polskiego Radia S1, na Zamku Królewskim, w Teatrze Wielkim i w Bazylice Świętego Krzyża.

Znani i lubiani wykonawcy

Podczas tegorocznych koncertów będzie można posłuchać na żywo wielkich wykonawców i najlepsze zespoły symfoniczne i kameralne. Wśród wykonawców znaleźli się laureaci najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych. Odbędą się m.in. recitale fortepianowe laureatów pierwszych nagród ostatniego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego: Seong-Jin Cho, Charles’a Richard’a Hamelin, Eric’a Lu, Szymona Nehringa. Gośćmi i wykonawcami specjalnymi będą Martha Argerich i Garrick Ohlsson.

Lista wykonawców jest imponująca i nie sposób wszystkich wymienić: Europa Galante, Orkiestra XVIII Wieku, Collegium Vocale Ghent, Il Giardino Armonico, Collegium 1704, Freiburger Barockorchester, Kremerata Baltica, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej, I Culture Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Belcea Quartet, Apollon Musagete, Jacek Kaspszyk, Gidon Kremer, Andrey Boreyko, Philippe Herreweghe, Fabio Biondi, Dmitri Alexeev, Yulianna Avdeeva, Kate Liu, Nelson Freire, Mikhail Pletnev, Nicholas Angelich, Nelson Goerner, Beatrice Rana, Vadym Kholodenko, Andreas Staier, Tobias Koch, Alexander Melnikov i Lorenzo Coppola, a także wielu innych wspaniałych wykonawców.

Na instrumentach historycznych

W tym roku podczas Festiwalu „Chopin i jego Europa” zostaną wykonane na instrumentach historycznych znane i nieznane arcydzieła muzyki europejskiej od baroku po XIX wiek.

Różnicowany repertuar od Bacha do Chopina

W repertuarze koncertów znajdą się działa m. in.: Bacha, Handela, Chopin’a, Mozarta, Beethoven’a, Debussego, Brahmsa, Paganiniego, Verdiego, Schumanna, Skriabina i Ravela – słowem od Bacha do Chopina.

Szczególne miejsce w repertuarze tegorocznego festiwalu ma muzyka polskich kompozytorów. Nie tylko tych dobrze znanych tj. Szymanowskiego czy Lutosławskiego, ale także mniej znanych szerokiej publiczności: Elsnera, Dobrzyńskiego, Żeleńskiego, Dębskiego czy Strojewskiego.

Wielka inauguracja 12 sierpnia br.

Festiwal rozpocznie się 12 sierpnia br. w warszawskiej Filharmonii Narodowej koncertem o godz. 12,00, podczas którego swój recital fortepianowy zaprezentuje Eric Lu. Wykona on utwory: Handla, Chopina, Brahmsa, Mozarta i Prokofiewa. O godzinie 20,00, w tym samym miejscu, odbędzie się inauguracyjny koncert symfoniczny, na którym będzie można usłyszeć dzieła: Brahmsa, Mireckiego i Szymańskiego w wykonaniu kanadyjskiego pianisty pochodzenia polskiego Jana Lisieckiego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Koncerty dla każdego i na każdą kieszeń

Ceny biletów są bardzo zróżnicowane i skalkulowane na każdą kieszeń. Kształtują się od 10 do 40 zł w Studio S1 i na Zamku Królewskim do najdroższych w Filharmonii Narodowej od 70 do 14

Tagi: , , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum Fryderyka Chopina – weekendowe r...

Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza na nowy cykl recitali fortepianowych...
Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum Fryderyka Chopina – bilety za 1 zł z o...

Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza do wspólnego świętowania 211. roczni...
Festiwal Muzyczny Chopin i jego Europa

15 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i...

14 sierpnia 2019 r. rozpoczął się w Warszawie 15. Międzynarodowy Festi...