Logo strony
Logo strony
Projekty sal weselnych

Projekty sal weselnych ‒ podstawowe wskazówki
Opublikowano: 6 maja 2020

Aranżacja sali weselnej nie jest prostym zadaniem, tutaj liczy się każdy szczegół, od kolorystyki, po oświetlenie, tkaniny dekoracyjne i wiele, wiele innych. Poniżej kilka wskazówek.

Strefy

W sali weselnej jednocześnie przebywa wiele osób, są to oczywiście para młoda i goście weselni, ale także kelnerki i kelnerzy, fotograf, orkiestra bądź dj. Przygotowując projekt, należy tak wszystko zaplanować, aby wymienione osoby w miarę możliwości nie wchodziły sobie w drogę i mogły w wygodny sposób spełniać swoje obowiązki czy też dobrze się bawić. Właśnie dlatego niezbędne jest wydzielenie kilku stref, są to:

  • Strefa jadalna ‒ to przestrzeń, w której goście będą spożywać posiłek – pamiętajmy jednak, że para młoda może mieć różne preferencje w tej kwestii  rozkładu stołów. Oprócz tradycyjnego ustawienia w L i U coraz bardziej popularne stają się niewielkie, na przykład 10-osobowe, okrągłe stoliki ‒ dobrze zaaranżować strefę jadalną, tak, aby możliwe były różne kombinacje. Para młoda często decyduje się na ściankę, dobrze o tym pamiętać i w miejscu potencjalnie przeznaczonym dla nowożeńców zostawić nieco więcej przestrzeni.
  • Parkiet ‒ jak projekt sali weselnej to oczywiście wygodny parkiet, ważne, aby był bezpieczny i antypoślizgowy, wtedy goście będą mogli swobodnie tańczyć. Strefa do tańczenia powinna być również odpowiednio oświetlona ‒ nie powinno być za ciemno, ani też za jasno, możemy pokusić się tutaj o kolorowe światła.
  • Scena ‒ na sali weselnej obowiązkowo powinna znaleźć się sena. Musi mieć ona taką wielkość, aby orkiestra bądź dj bez problemu mogli rozłożyć sprzęt i instrumenty.
  • Strefa jadalna dla obsługi ‒ wydzielić również należy miejsce, w którym obsługa ‒ fotograf, kamerzysta, orkiestra będą mogli spożywać posiłki.
  • Ciągi komunikacyjne ‒ należy też pamiętać o wydzieleniu ciągów komunikacyjnych, tak, aby obsługa, zwłaszcza kelnerska mogła się swobodnie poruszać.
  • Kącik dla dzieci ‒ jeśli dysponujemy odrobina przestrzeni, możemy pokusić się o wydzielenie kącika zabaw dla maluchów. Z pewnością zostanie to docenione przez najmłodszych uczestników przyjęcia

Kolorystyka

Zalecane są neutralne kolory, odcienie, które zawsze będą modne i które pasują do różnych ozdób. Beże, szaroście, ecru doskonale będą komponować się z ozdobami w różnych stylach i kolorach, a to ważna kwestia, ponieważ nowożeńcy mogą mieć różne wizje dotyczące wystroju i ozdób ‒ kolorów obrusów, ścianki czy serwetek, a także kwiatów czy świeczek.

Wybierając paletę barw modną w danym sezonie narażamy się na ryzyko, że za kilka lat, a nawet za rok czy dwa nasza sala uważana będzie za niemodną i mało atrakcyjną.

Dom weselny ‒ o czym jeszcze pamiętać?

Jeśli obiekt, w którym znajduje się sala weselna jest dość duży, można pomyśleć o przygotowaniu choćby kilku pokoi dla gości. Bardzo często zdarza się, że rodzina państwa młodych przyjeżdża z różnych stron ‒ możliwość noclegu w tym samych obiekcie, w którym odbywa się wesele z pewnością będzie dużym udogodnieniem.

Dobrze też przygotować strefę wypoczynku na zewnątrz, taras z fotelami, wszechobecna zieleń i kilka ławek to bardzo zalecane rozwiązanie.

Podsumowanie

W projekcie sali weselnej bardzo ważne jest wydzielenie stref, przede wszystkim strefy jadalnej oraz strefy tanecznej. Dobrze też uwzględnić miejsce na scenę oraz wygospodarować przestrzeń, w której orkiestra, dj bądź fotograf będą mogli zjeść posiłek. W przypadku kolorów warto postawić na klasykę – wtedy zyskamy pewność, że nasza sala zawsze będzie modnie zaaranżowana, a różnego typu ozdoby będą się doskonale prezentować.

WhPr

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

stres weselny

Jak przezwyciężyć ślubny stres...

Wesele to wielkie wydarzenie, które zapamiętamy na całe życie. W związ...
use case

Co to jest use case, czyli przypadki użycia?...

Pod pojęciem use cases kryje się historia wykonania danego zadania, do...
Rustykalne wesele

Rustykalne wesele dla początkujących...

Marzy Ci się wesele w stylu rustykalnym, ale nie wiesz w jaki sposób j...
Jak wybrać fotografa ślubnego

Jak wybrać fotografa ślubnego? Cztery cenne w...

Zdjęcia ślubne to jedna z najwspanialszych pamiątek, jakie możecie dos...