Logo strony
Logo strony
bukmacher

Rodzaje graczy u bukmachera – zwykły typer
Opublikowano: 29 października 2019

Zakładając konto u któregokolwiek z bukmacherów internetowych wyrażamy zgodę na monitorowanie i analizowanie naszej aktywności. Dzięki temu korporacje związane z zakładami wzajemnymi dokonują tzw. profilowania, które pozwala im przyznawać rozmaite bonusy lub nakładać limity.

Początek zawsze jest taki sam

Tuż po założeniu konta poza nielicznymi przypadkami każdy typer ma u bukmachera czystą kartę i zostaje mu przypięta etykieta zwykłego gracza. W związku z tym na starcie nie powinniśmy obawiać się o limity stawek, nakładane przede wszystkim na obstawiających, którzy zbyt dużo i zbyt często wygrywają. Możemy również zazwyczaj liczyć na bonus powitalny. Polega on na tym, że np. zasilając konto kwotą 200 zł na poczet przyszłych zakładów bukmacher daje nam w prezencie drugie tyle.

Żeby jednak nie było zbyt pięknie, bonusowych pieniędzy nie da się tak po prostu wypłacić. Żeby to zrobić, należy przeważnie dokonać określonego obrotu po określonym kursie. W ten sposób bukmacherzy chronią się przed plagą osób niezainteresowanych grą, zakładających konta tylko po to, żeby zgarnąć bonusową gotówkę.

Częstotliwość obstawiania

Etykieta zwykłego gracza może z Tobą zostać już na zawsze, dzięki czemu bukmacher będzie Cię dość często bombardował różnymi promocjami, a nad nakładaniem żadnych limitów nawet się nie zastanowi. Tak się zresztą dzieje w większości przypadków, gdyż zakłady wzajemne tylko nieliczni traktują jako sposób na regularny zarobek. Ludzie przeważnie obstawiają od czasu do czasu, dla zabawy i za niewielkie kwoty, których ewentualna utrata nie stanowi poważnego ciosu dla ich budżetu domowego.

Ważne jest też co i za ile typujesz

Zwykli gracze obstawiają tylko najpopularniejsze rozgrywki w najpopularniejszych dyscyplinach. Choć od czasu do czasu stawiają na underdoga, to jednak zazwyczaj trzymają się faworytów, podbijając ewentualnie kurs jakimś handicapem, polegającym na dodaniu lub odjęciu jednej ze stron np. określonej liczby goli na starcie spotkania. Bukmacherzy są jednak czujni, gdyż wśród typujących takie zdarzenia trafiają się też osoby, które nie są zwykłymi graczami.

Czy warto być zwykłym graczem?

Zwykły gracz obstawia od czasu do czasu najpopularniejsze rozgrywki za niewielkie kwoty. Oprócz tego kieruje się intuicją, gdyż bezpieczne obstawianie faworytów rzadko kiedy jest podparte dogłębną analizą, pomagającą przecież wyselekcjonować underdoga, który z dużą dozą prawdopodobieństwa może sprawić niespodziankę. Czy opłaca się grać w ten sposób? Cóż, jeśli zakłady wzajemne są dla nas przede wszystkim zabawą, to odpowiedź na to pytanie nie ma sensu. Jeżeli jednak mimo wszystko liczymy, że dzięki bukmacherce uda nam się zarobić parę groszy, to w trakcie typowania powinniśmy trochę się zagłębić w zdarzenie, na które zamierzamy postawić pieniądze. Nie sprawi to, że bukmacher od razu nałoży na nas limit i ograniczy bonusy, a na pewno pomoże nam wyjść chociaż na zero.

Grając u bukmacherów pamiętajmy, żeby korzystać tylko z usług tych posiadających licencję Ministra Finansów. Gra u innych jest w Polsce nielegalna i grozi odpowiedzialnością prawną. Zakłady wzajemne przeznaczone są  tylko dla osób pełnoletnich i mogą prowadzić do uzależnień. Ryzyko uzależnienia zmniejsza odpowiedzialna gra.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Historia kasyna

Historia kasyna...

Hazard towarzyszy ludziom od kilku tysięcy lat. Pierwsze zakła...
Krykiet

Krykiet — królewski sport...

Krykiet nazywany jest królewskim sportem lub grą dżentelmenów. Rzeczyw...
Licencja hazardowa

Licencja hazardowa, którą musi mieć każde kas...

Z każdym rokiem wśród Polaków wzrasta zainteresowanie kasynowymi grami...