Logo strony
Logo strony
Wakacje z biurem czy samodzielnie

Wakacje z biurem czy samodzielnie – co wybrać?
Opublikowano: 18 lipca 2022

Każdy czeka na urlop z wytęsknieniem. Niestety szalejąca inflacja sprawia, że coraz bardziej obawiamy się tego, czy stać nas będzie na wakacyjny wypoczynek. Zaczynamy zastanawiać się, czy skorzystać z oferty biur podróży, czy może spróbować załatwić wyjazd na własną rękę… Która opcja jest lepsza? Sami musicie zdecydować. My tylko możemy przedstawić plusy każdej z możliwości.

Plusy samodzielnej organizacji wypoczynku

Wiele osób decyduje się na wyjazd samodzielny. Coraz większą popularnością cieszą się wypożyczalnie kamperów, dzięki którym możesz spędzić ciekawe wakacje bez konieczności dopasowywania się do rozkładu hotelowego. Bo to z pewnością największy plus organizacji wycieczki wakacyjnej we własnym zakresie. Nie trzeba dopasowywać się do żadnego harmonogramu, samemu decyduje się co i kiedy chce się obejrzeć.

A dodatkowo, jeśli jedzie się własnym środkiem transportu, wykorzystuje się czas do maksimum – ile razy byliście świadkami sytuacji, że mimo iż doba hotelowa trwała do godziny 12:00, to wasz samolot odlatywał przypuśćmy o 6:00. Więc praktycznie połowę doby byliście stratni. Wiadomo, że mowa tutaj o sytuacjach, kiedy wycieczka organizowana jest samolotem, aczkolwiek w niektóre z tych miejsc, jak Włochy, Chorwacja czy Francja można bez problemu wybrać się samochodem.

Kolejnym plusem takich samodzielnych wakacji jest to, że decydując się na jazdę samochodem, możesz dowolnie zmieniać swoją trasę. Masz ochotę spędzić więcej czasu w jakimś urokliwym miasteczku? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zatrzymał się, gdzie chcesz na obiad czy krótki spacer. Dużym plusem samodzielnej organizacji wakacji jest również możliwość wcześniejszego powrotu do domu – w razie choroby czy nagłej sytuacji, co w przypadku zorganizowanych wakacji raczej nie wchodzi w grę. Mowa oczywiście o wyprawie samochodem.

Jakie natomiast plusy są w przypadku samodzielnej organizacji bardziej odległych wojaży? Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że nie brakuje pasjonatów, którzy wiedzą, gdzie i kiedy szukać biletów lotniczych, aby móc je kupić w bardzo okazyjnej cenie – czasami za przysłowiowe grosze. Podobnie sytuacja wygląda z noclegami – za pomocą różnych platform rezerwacyjnych, można wybrać sobie przytulny apartament w korzystnej cenie.  Jednym słowem, decydując się na samodzielną organizację wypoczynku mamy większy wpływ na jego przebieg, możliwość dopasowania wszystkiego pod swoje preferencje, a często także okazyjną cenę całego pobytu.

Plusy wyjazdu na wakacje z biurem podróży

Zdecydowanie jest to opcja dla osób, które nie lubią samodzielnego planowania i załatwiania. Wolą oddać sprawę swojego wakacyjnego wypoczynku w ręce profesjonalistów z biur podróży. Nic w tym zasadzie dziwnego. To największy plus załatwiania wakacji z biur podróży. Przychodzisz, mówisz jakie kierunki cię interesują, jaki budżet masz przeznaczony na wakacje, jakiego rodzaju wczasy są dla ciebie najlepsze i czekasz, co ciekawego zostanie ci zaproponowane. Kolejnym plusem jest to, że bardzo często właściciele biur podróży osobiście odwiedzają konkretne hotele, dzięki czemu mogą z czystym sumieniem daną opcję polecić lub też nie.

Dlaczego jeszcze warto skorzystać z organizacji wypoczynku przez biuro podróży? Nie musisz zamartwiać się żadnymi formalnościami, ponieważ wszystkim zajmie się pracownik biura podróży. Nie ma opcji, że zapomnisz istotnych terminów, ponieważ pracownik biura przypomni ci droga mailową o wyjeździe, ewentualnych zmianach wylotu czy wyjazdu, obowiązujących zasadach w danym kraju. Dlatego też opcja zorganizowanego wyjazdu nadaje się dla osób wygodnych, które zdecydowanie bardziej wolą zapłacić i nie martwić się kompletnie niczym związanym z wyjazdem.

Czy z biurem, czy bez – warto pamiętać o ubezpieczeniu

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy na zorganizowane wczasy, czy sami sobie wszystko ogarniamy, warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Pomocne okaże się w sytuacji, kiedy nagle zachorujemy za granicą, okradną nas czy stanie się coś jeszcze innego. Osoby same rezerwujące kwatery mogą pomyśleć o ubezpieczeniu od rezygnacji, które oferują niektóre hotele – przez to być może nie stracą wszystkich wpłaconych pieniędzy. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku zorganizowanych wyjazdów. Warto nie tylko wykupić oferowane przez biuro podróży ubezpieczenie turystyczne, które bardzo często są proponowane w pakiecie.

Dodatkowo warto także przemyśleć, czy nie będzie dobrym pomysłem niewielka dopłata do ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z wyjazdu z różnych powodów. Zapoznając się dokładnie z warunkami takich ubezpieczeń, z pewnością będziesz spokojniejszy podczas planowania wakacji – czy to samodzielnie, czy też za pośrednictwem biura podróży. Jedno jest pewne – bez względu na to, jakie opcje wypoczynku wybierzesz, najważniejsze, aby to były wspaniałe wakacje, dzięki którym wypoczniesz i naładujesz akumulatory na kolejne miesiące.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

pływanie z delfinami

Pływanie z delfinami – marzenie, które łatwo...

Kto z nas nie snuł marzeń o kąpieli z najsympatyczniejszymi ss...
Wakacje ze smakiem

Wakacje ze smakiem...

Wakacje to czas, kiedy nie tylko odpoczywamy, ale również poznajemy no...
ERGO Hestia

ERGO Hestia najlepszym ubezpieczycielem wedłu...

ERGO Hestia znalazła się na 1. miejscu tegorocznego rankingu „...