Logo strony
Logo strony
Własny dom w Hiszpanii

Własny dom w Hiszpanii – o tym marzą zamożni Polacy
Opublikowano: 8 października 2021

Hiszpania to jeden z najpiękniejszych krajów w Europie, od dawna jest ona chętnie wybieranym celem spędzenia wakacji. Jej położenie geograficzne sprawia, że w ciągu roku jest tam wiele dni słonecznych, co stwarza wręcz idealne warunki do wypoczynku. Coraz więcej zamożnych Polaków marzy o własnym domu w Hiszpanii, aby móc tam wyjeżdżać wówczas, gdy tylko będą mieć na to ochotę.

Hiszpania – piękno na południu Europy

Już kilka lat temu Hiszpania została uznana za jeden z najzdrowszych krajów do życia. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż są tam olbrzymie obszary praktycznie pozbawione przemysłu, przez co skala zatrucia środowiska naturalnego jest naprawdę niewielka. Doskonałe warunki do życia to również zasługa czynników typowo naturalnych. Mianowicie wybrzeże Costa Blanca to aż 200 km wspaniałych plaż, które są oddalone od zakładów przemysłowych w taki sposób, że nie mają one żadnego wpływu na komfort plażowiczów.

Hiszpania to jednak nie tylko raj dla miłośników plażowania. Stolica kraju królewski Madryt urzeka turystów z całego świata swoim pięknem. Architektura miasta łączy w sobie wieloletnią tradycję z nowoczesnością. Na uwagę zasługuje również Barcelona, która charakteryzuje się wąskimi i niezwykle urokliwymi uliczkami. W mieście tym znajduje się także słynny kościół Sagrada Familia, który budowany jest od wielu lat według projektu najsłynniejszego hiszpańskiego architekta Antonio Gaudiego. Na południu kraju wciąż widoczne są wpływy islamu, które przed wiekami były niezwykle silne. Najlepiej widać je w takich miastach jak Kordoba i Toledo, gdzie w średniowieczu istniał kalifat.

Największe państwo Półwyspu Iberyjskiego to także niezwykle interesująca propozycja dla wszystkich miłośników nocnego życia. Najlepszym miejscem do całonocnego imprezowania jest oczywiście Ibiza. Wyspa ta słynie bowiem z wielu nocnych lokali, w których lubią spędzać czas młodzi ludzie z całego świata.

Własny dom w Hiszpanii – dlaczego nie?

Wiele osób, które choć raz odwiedziły Hiszpanię, ma zamiar wrócić do tego kraju. Co więcej, niektórzy nawet rozważają przeprowadzkę bądź przynajmniej zakup nieruchomości, do której dostęp byłby przez cały rok nieograniczony.

Należy zwrócić uwagę, że własny dom w Hiszpanii nie musi służyć wyłącznie odpoczywaniu. W obecnych czasach, kiedy coraz bardziej powszechna staje się praca zdalna, swoje obowiązki służbowe można wykonywać z każdego miejsca na Ziemi. Dlaczego więc nie robić tego z Hiszpanii, patrząc na szumiące morze i ciesząc się gorącym słońcem? Perspektywa pracy w takich warunkach staje się coraz bardziej interesująca dla wielu osób.

Jeżeli natomiast chodzi o aspekt wyłącznie wypoczynkowy, należy również zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Otóż dojazd do Hiszpanii odbywa się zazwyczaj w niezwykle komfortowych warunkach, albowiem drogą lotniczą. Nawet jeżeli lot odbywa się za pośrednictwem tanich linii, trwa on stosunkowo krótko (około 3 godziny), co nie jest męczące w przeciwieństwie do podróży samochodem na Bałtyk w szczycie sezonu urlopowego.

Dom w Hiszpanii jako inwestycja

Zakup domu w Hiszpanii można potraktować również jako inwestycję. Co prawda, w czasie pandemii koronawirusa ruch turystyczny jest zdecydowanie mniejszy, niż miało to miejsce kilka lat temu, jednakże pandemia kiedyś się skończy, a wtedy Hiszpania ponownie stanie się niezwykle chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów.

O zainteresowaniu cudzoziemców doskonale wiedzą hiszpańscy deweloperzy. Oferują oni potencjalnym nabywcom atrakcyjnie położone nieruchomości, na przykład na Costa Blanca, Costa del Sol czy też Costa Brava. To nierzadko luksusowe apartamenty, w których można wypocząć w niezwykle komfortowych warunkach.

To także pewna lokata kapitału. Na nieruchomościach położonych w tak atrakcyjnych miejscach raczej nie da się stracić. Ich wartość systematycznie rośnie, a ponadto można je przeznaczyć na wynajem dla turystów i czerpać w ten sposób dodatkowe korzyści.

Paweł Stasiuk

Tagi: , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Liczba komentarzy: 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

inwestycje

Orbid Opinie...

Znana firma brokerska ORBID ogłosiła wprowadzenie najnowocześn...

Soft Capital handlowiec...

W szybko zmieniającym się świecie aktywów cyfrowych dostęp do...
opodatkowanie rynku nieruchomości

6% PCC przy zakupie szóstego mieszkania...

Wprowadzenie od 1 stycznia 2024 roku nowych przepisów podatkowych w Po...