Logo strony
Logo strony

Wystawa Edwarda Dudy w hotelu Lenart
Opublikowano: 12 kwietnia 2022

Hotel Lenart w Wieliczce to nie tylko  miejsce, gdzie goście z rożnych stron kraju, a także cudzoziemcy, znajdą wygodny nocleg i warunki do relaksu. To także miejsce,  w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia artystyczne.

Właścicielka hotelu jest znaną malarką oraz,  można powiedzieć, mecenasem z wielką pasją do sztuki. Nie tylko wnętrza tego hotelu położonego w samym centrum Wieliczki świadczą o zdolnościach artystycznych pani Lenart. Sama też wystawia swoje prace i sprzedaje je koneserom. Jej  intrygujące i zaskakujące obrazy o różnej tematyce z życia wziętej od dawna zdobią wiele wnętrz.

Elżbieta Lenart

Elżbieta Lenart

Elżbieta Lenart – kobieta wielu talentów z wykształceniem inżynierskim i projektowym − jest też szefem zarządzającym hotelem wraz ze swoim sprawdzonym zespołem ludzi. Świetnie sobie radzi z organizowaniem konferencji, eventów i wesel w swoim hotelu. Goście mogą zamieszkać w wygodnych pokojach lub apartamentach i delektować się specjałami nie tylko z polskich przepisów w oryginalnie urządzonej restauracji. Już po wejściu do holu hotelu jesteśmy pod wrażeniem − w każdym jego pomieszczeniu czuć „artystyczną duszę” właścicielki.

W wiosenny, słoneczny weekend w hotelu Lenart odbyła się z inicjatywy pani Elżbiety wystawa malarza i rzeźbiarza Edwarda Dudy. To artysta – amator pochodzący z Nowego Targu, a mieszkający w Krakowie. Tworzy swoje prace od 2009 r., wykorzystując własną oryginalną technikę. Tworzy ze wszystkiego i na wszystkim. Do swoich prac wykorzystuje m.in. stare deski, forniry, kamienie, sklejki, ale materiałem, który stosuje w większości prac, jest kora z drzew. Motywy jego prac to człowiek, natura, pejzaż oraz religia. Ja sam mówi, odkrył w sobie pasję do sztuki w dojrzałym wieku i jego indywidualna technika artystyczna powoduje, że natura i jej dary przetrwają w jego pracach dla wielu pokoleń. Zaskakująco łączy korę z różnorodnymi kolorami, dobierając je do tematyki obrazów.

Wystawa zgromadziła wielu gości, zbierając pozytywne komentarze i recenzje nie tylko od przybyłych znawców sztuki, lecz także dziennikarzy. W wystawie uczestniczyli m.in. dziennikarze ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter, które istnieje już 30 lat. Dziękując za zaproszenie, gratulujemy organizatorce − pani Elżbiecie Lenart − i zachęcamy do odwiedzenia hotelu, gdzie panuje przyjazna gościom atmosfera.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój

Wspaniały sposób na jesienną chandrę...

Kiedy nadchodzi jesienny czas i dni stają się krótsze, pełne chmur, de...
Wieliczka Globtroter

Magia Wieliczki. Dziennikarze Globtrotera w k...

Wiosenną wyprawę  do Kopalni Wieliczka, którą zorganizowało Stowarzysz...
Amsterdam

Amsterdam w pigułce...

Stolica Holandii, Wenecja Północy, miasto, które nigdy nie śpi… Tak po...
Święta Wielkanocne

Hotel ze SPA – alternatywny sposób na s...

Choć do Świąt Wielkanocnych pozostało jeszcze trochę czasu, niektórzy...