Logo strony
Logo strony
Święta Wielkanocne

Hotel ze SPA – alternatywny sposób na spędzie Świąt Wielkanocnych
Opublikowano: 23 lutego 2022

Choć do Świąt Wielkanocnych pozostało jeszcze trochę czasu, niektórzy już planują, jak je spędzą. Jedni tradycyjnie pozostają w domu i spędzają czas z rodziną, inni zaś decydują się na zagraniczne wyjazdy. Alternatywnym, lecz bardzo interesującym rozwiązaniem jest spędzenie Świąt Wielkanocnych w hotelu ze SPA. Dlaczego warto rozważyć taką możliwość?

Złoty środek na święta? Wyjazd do hotelu!

Święta Wielkanocne z punktu widzenia wiary katolickiej są ważniejsze, niż Święta Bożego Narodzenia. Niemniej jednak w polskiej kulturze przyjęło się huczne obchodzenie świąt grudniowych, zaś Święta Wielkanocne często zostają odstawione na dalszy plan. Z tego też powodu wiele osób decyduje się wyjechać zagranicę, w nieco cieplejsze miejsca, w których można w pełni poczuć wiosnę. Inni zaś nie wyobrażają sobie spędzania świąt bez rodziny, lecz z drugiej strony nie mają ochoty na pracochłonne i czasochłonne przygotowania. Nawet, jeśli planujemy zaprosić jedynie kilkoro gości, to musimy zrobić gruntowne porządki w mieszkaniu, zaplanować zakupy, przygotować potrawy wielkanocne. Z tego też powodu spędzanie Świąt Wielkanocnych w domu staje się mało atrakcyjne. Złotym środkiem, który pozwoli połączyć tradycję oraz nowoczesność, jest wyjazd do SPA. Dzięki temu nie musimy brać udziału w przygotowaniach do świąt, z drugiej zaś strony mamy możliwość spędzenia ich tak, jak nakazuje polska tradycja, do której wiele osób jest niezwykle przywiązanych.

Wielkanoc dla duszy i ciała

Wielkanoc to czas przede wszystkim dla ducha, z czego doskonale zdają sobie sprawę osoby wierzące. Nie ma jednak żadnych przeszkód ku temu, aby wykorzystać te kilka dni na zadbanie o swoje ciało. Dlatego też dobrze jest zdecydować się na wyjazd do hotelu ze SPA, w którym możemy przede wszystkim porządnie wypocząć, a jednocześnie zadbać o urodę. Liczne zabiegi pozwolą nam się odprężyć i zaznać odrobiny relaksu. W SPA możemy również zadbać o swoją kondycję oraz figurę, spalając jednocześnie nadprogramowe kalorie, pochodzące ze świątecznych potraw. Wystarczy kilka dni, aby poczuć się wypoczętym i zrelaksowanym, a przy idealnie przygotować się na wiosnę. Nie ulega wątpliwości, że nasze ciało jest zmęczone zimą, a skóra przesuszona po sezonie grzewczym. Dzięki odpowiednim technikom masażu, zabiegom i kosmetykom możemy zyskać zdrowszy, młodszy i znacznie bardziej promienisty wygląd w bardzo krótkim czasie, bo nawet w 3 dni!

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Wyjazdy w porze wielkanocnej nikogo już nie dziwią, a wręcz przeciwnie – często decydujemy się spędzić święta w hotelu całą rodziną. Jest to doskonały sposób na to, aby wypocząć, ale również świętować w tradycyjny sposób. W hotelu czeka na nas typowo wielkanocne menu, które pozwoli nam kulinarnie powrócić do czasów dzieciństwa. Będziemy mogli spróbować także nieco bardziej nowoczesnych potraw, które zadowolą nawet najbardziej wymagające kubki smakowe. Wiosenna, piękna pogoda z pewnością nastroi nas do spacerów po okolicy. W efekcie możemy spędzić święta w bardzo podobny sposób, jak gdybyśmy zostali w domu, lecz bez zbędnego zgiełku, zmęczenia czy czasochłonnych przygotowań. W wolnej chwili możemy udać się do SPA, zapewniając sobie chwilę dla siebie. Wyjazd do hotelu może być więc doskonałą alternatywą dla spędzania świąt w domu, a także wyjazdów zagranicznych, które są nie tylko kosztowne, ale też zazwyczaj nie dają nam możliwości świętowania w tradycyjny sposób. To zaś w wielu przypadkach przekreśla możliwość spędzenia świąt w cieplejszych krajach.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.
Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój

Wspaniały sposób na jesienną chandrę...

Kiedy nadchodzi jesienny czas i dni stają się krótsze, pełne chmur, de...

Wystawa Edwarda Dudy w hotelu Lenart...

Hotel Lenart w Wieliczce to nie tylko  miejsce, gdzie goście z rożnych...
Wieliczka Globtroter

Magia Wieliczki. Dziennikarze Globtrotera w k...

Wiosenną wyprawę  do Kopalni Wieliczka, którą zorganizowało Stowarzysz...
woda siarczkowa

Jakie właściwości odchudzające posiada woda s...

Nie każdy wie czym właściwie jest woda siarczkowa. Tymczasem okazuje s...