Logo strony
Logo strony
Ryszard Terlecki

Ryszard Terlecki: „opozycja się ośmiesza”
Opublikowano: 27 stycznia 2021

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka zaproponował powołanie sejmowej komisji do zbadania zakupów szczepionek przeciwko Covid-19. Pomysł ten skrytykował ostro przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Stwierdziło on nawet, że pomysł jest niepoważny. Zdaniem Terleckiego wszystkie kwestie związane z zakupami zostały już wyjaśnione podczas spotkania u premiera. Odbyło się ono we wtorek.

Borys Budka twierdzi jednak, że władza nie wywiązała się z obowiązku zorganizowania sprawnego system szczepień w Polsce. Konieczne jest zatem rozliczenie osób, które świadomie bądź nieświadomie naraziły życie i zdrowie Polaków – podaje PAP.

Budka sugerował nawet, że rząd może działać kierowany jakimiś bliżej nieokreślonymi złymi motywami. Jako przykład podał decyzję o rezygnacji z 15 milionów szczepionek. Skutkiem tej decyzji ma być wyczerpanie się zapasów, ponieważ zmniejszenie wielkości dostaw było proporcjonalne do wielkości zamówienia. Można tu dodać, że minister zdrowia odpowiedział na zarzut, twierdząc, że zamówiono w sumie ponad 80 milionów dawek.

Ryszard Terlecki stwierdził: „nie ma szans na powstanie komisji śledczej”

Lider PO zapowiedział, że jego ugrupowanie rozpocznie proces powoływania komisji śledczej. Jej celem będzie wyjaśnienie wielu spraw, „które kładą cień na tej władzy”. (cytat za PAP) PO ma współdziałać w sprawie powołania komisji z innymi partiami opozycyjnymi i wraz z ich przedstawicielami złożyć odpowiedni wniosek.

Ryszard Terlecki uznaje ten pomysł za całkowicie niepoważny. Dodał on jednocześnie, że nie ma żadnych szans, by komisja śledcza mogła powstać. Jak zaznacza PAP, projekt uchwały dotyczącej powołania komisji śledczej może zostać wniesiony przez Prezydium Sejmu lub przez co najmniej 46 posłów.

Zdaniem Ryszarda Terleckiego opozycja ośmiesza się, składając podobne propozycje.

Źródło: PAP

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści

Benefity dla zaszczepionych

Benefity dla zaszczepionych. Na co można licz...

Benefity dla zaszczepionych od samego początku budziły spore kontrower...
Niezaszczepieni

Niezaszczepieni tracą pracę i mogą mieć probl...

Pandemia sprawiła, że musieliśmy dostosować się do nowych warunków życ...
zdrowy tryb życia

Zdrowy tryb życia powinien być promowany prze...

Dla polityków w tej chwili najważniejszym zadaniem jest opanowanie pan...
Paszporty szczepionkowe

Paszporty szczepionkowe – nowy pomysł Bruksel...

Paszporty szczepionkowe mają pomóc ożywić branżę turystyczną, Jak poda...