Każdego roku góry są jednym z częściej wybieranych kierunków wakacyjnych wypraw, nie tylko z rodziną, ale także z przyjaciółmi czy dalszymi bliskimi. Chętnie przyjeżdżamy tu zarówno latem jak i zimą, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, zaznać odpoczynku oraz aktywnie spędzić czas. Każdy pobyt w górach jest inny i wiąże się z masą niezapomnianych atrakcji. Co ciekawego czeka na nas zatem w górskich miejscowościach?

Jak odpoczywać w górach?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką każdy z nas zajmuje się przed planowanym wyjazdem jest wybór odpowiedniego miejsca zakwaterowania. Górskie miejscowości w Polsce i poza jej granicami oferują nie tylko kwatery prywatne, w których gospodarze poczęstują nas regionalnymi przysmakami, ale także luksusowe hotele SPA&Wellness z wieloma udogodnieniami. Wybór należy do nas!

Wypoczynek w górach może przybierać różne formy, w zależności od tego, co tak naprawdę odpręża każdego z nas. Nie zawsze musi on przybierać aktywną postać. Pobyt w górach może również oznaczać błogie lenistwo i pełen relaks.

1. Górskie wędrówki

Niezależnie od celu naszego przyjazdu, z pewnością każdy z nas podczas swojego pobytu w górach co najmniej raz udał się na jeden z dostępnych tam szlaków. Piesze wędrówki to najczęstsza forma spędzania wolnego czasu w tych rejonach. Malownicze krajobrazy oraz zapierające dech w piersiach widoki czekają na turystów na każdym kroku. W zależności od kondycji oraz umiejętności wybierać możemy spośród tras łatwych i krótkich, jak i nieco bardziej wymagających oraz odległych. Za granicą dużą popularnością cieszą się via ferraty, czyli specjalne trasy o charakterze wspinaczkowym, które ze względu na znaczą ekspozycję zostały wyposażone w specjalne liny służące autoasekuracji.

2. Baseny termalne

Po dni męczącej wspinaczki lub wędrówki w nieznane idealną i wymarzoną formą relaksu jest pobyt w uzdrowiskowych basenach termalnych, które w górskich okolicach nie są niczym rzadkim. Ciepłe i lecznicze wody zapewnią ukojenie dla naszego ciała oraz zagwarantują skuteczne odprężenie. W takie miejsce najlepiej wybrać się w okresie jesienno-zimowym ze względu na wysoką temperaturę tamtejszych wód.

3. SPA&Wellness

Wypoczynek w górach nie zawsze musi przybierać aktywną formę. Wielu z nas wybiera się tu, aby chociaż na parę dni złapać oddech i odpocząć od miejskiego zgiełku. Nic więc dziwnego, że górskie SPA nie narzeka na brak chętnych! Pobyt w SPA to idealny pomysł na romantyczny weekend z ukochaną lub też „babski” wypad z przyjaciółkami. Relaksujące masaże, zdrowotne kąpiele czy pielęgnacyjne zabiegi zagwarantują odpoczynek nie tylko dla ciała, ale i dla duszy.

4. Atrakcje dostępne na miejscu

Pamiętajmy, że każda górska miejscowość ma coś do zaoferowania. Mogą to być zabytkowe kościoły, muzea czy galerie sztuki, które z pewnością warto odwiedzić będąc w konkretnym miejscu. Zimą na najmłodszych czekają lodowiska oraz specjalne miejsca do jazdy na sankach. Nie można zapomnieć oczywiście o licznych trasach narciarskich z których każdego sezonu korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel Bristol ze SPA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.